8. Kebab

Kebab romano

Suroviny: 

Kuracie mäso,

Olivový olej,

Gyros,

Soľ

Čierne korenie/ zmes 4 koreni 

Marikľe :

0,5kg polohrubej múky

0,5 kg hladkej múky

Sóda bikarbóna  / na 1 kg  múky   asi 1  čajovú lyžičku/

Soľ

Voda podľa potreby

 

Postup

 V miske dobre zmiešane všetky suroviny a vypracujeme  hladké cesto , ktoré sa nelepí na okraje misky. Poprášime ho múkou a necháme  odpočívať 15-20 min prikryté utierkou.

Potom cesto rozdelíme  na  menšie  bochníky a ešte  chvíľu necháme   postáť.  Každý bochník  vyvaľkáme  na  placku hrúbku asi  3-4 mm a okraje mierne ponaťahujeme. Dáme  piecť na sporákovú platňu, ktorú predtým očistíme, alebo na suchú panvicu .

Mäso kuracie si nakrájame na tenšie, dlhé rezance  a dáme marinovať na 24 hodín do zmesi: olivový olej, gyros, soľ, čierne korenie zmes 4 koreni.

Pred samotným podávaním: Pripravíme si marikle- posúchy podľa receptu, ktorý sme už robili a po vybratí z panvice ich  poriadne natrieme  domácim rozpusteným maslom, preto aby sa dali ohýbať. Na panvici si opražíme predpripravenú marinovanú zmes kuracieho maska a opečieme do zlatista. Kebab plníme  na spodok dáme kus saltu - hlávkový ,alebo latový pridáme  opražené mäsko, majonézu, syr niva   jemne rozmrvený na hrudky   a zeleninu- rajčiak  na kolieska, mladú cibuľku, pažítku, červenú cibuľu na krúžky, kôpor  môžeme posypať oreganom...najlepšie čerstvým. Zmes zabalíme  do  pomastenej marikli a podávame .